۱۳۸۸ اردیبهشت ۱۳, یکشنبه

اندر فوايد سقوط تيم پيام به ليگ دسته اول

انتهاي بازي پيام و استقلال، ما را به ياد سريال «اشک ها و لبخندها» انداخت، يک گروه از خوشحالي قهرمان شدن لبخند مي زدند و گروهي ديگر از ناراحتي سقوط کردن اشک مي ريختند. برخلاف اون چيزي که گمان مي کنيد سقوط پيام به ليگ دسته اول فوايد زيادي داشت، در اين متن کارشناسان سوسه اي 10 مورد از اين فوايد را براي شما بيان مي کنند:
1 - کاهش اضطراب: با سقوط پيام به ليگ دسته اول، ديگر اين تيم مدام در اين اضطراب به سر نمي برد که اگر خوب نتيجه نگيرد شايد به ليگ يک سقوط کند و با خيال راحت در ليگ دسته اول توپ مي زند!
2 - کلاس گذاشتن پيامي ها: تيم پيام مي تواند براي تيم هاي دسته اولي کلاس بگذارد و به آنها بگويد که با تيمهاي پرسپوليس و استقلال بازي کرده و حتي چند بازيشان در سال گذشته توسط شبکه سه پخش مستقيم شده است!
3 - کاهش مصرف خودسرانه دارو: آنقدر تيم پيام گفت، پول نداريم و نداريم که همه مردم کشور غمگين شدند و چه بسا شبهاي بسياري را تا صبح خوابشان نبرد و به مشکلات مالي تيم پيام فکر مي کردند، با حذف پيام مردم مي توانند راحت تر بخوابند و چه بسا مصرف خودسرانه داروي خواب آور هم در کشور کاهش پيدا کند.
4 - رونق گرفتن فيلمهاي سينمايي: تماشاگران فوتبال در کنار زمين چمن شاهد صحنه هاي زد و خورد و اکشن نخواهند بود و براي جبران اين کمبود به سراغ سينماها و فيلمهايي مي روند که از اين صحنه ها در آنها به وفور يافت مي شود و فيلمهاي سينمايي ما پرفروش مي شود.
5 - پخش برنامه هاي مفيد بيشتر از شبکه استاني: شبکه استاني خراسان رضوي مجبور نيست هر هفته در ميان بازي های پيام را پخش مستقيم کند و پخش همان برنامه هاي مفيد خود را ادامه مي دهد!
6 - استراحت بيشتر مايه داران: کارخانه داران، افراد مايه دار و اسپانسرهاي عزيز موجود در خراسان نيز که در طول اين يک سال خواب بودند، مي توانند همچنان بخوابند و کلاً بي خيال ورزش و فوتبال تيمهاي خراساني باشند.
7 - بازتاب بيشتر اخبار مربوط به ليگ دسته اول: با رفتن پيام به ليگ يک، قسمت قابل توجهي از حاشيه هاي فوتبال هم به ليگ يک مي رود که اين امر منجر به رونق گرفتن و مورد توجه واقع شدن اين بازي ها توسط رسانه ها و بويژه تلويزيون و برنامه نود مي شود. 8 - راحت شدن خيال برخي ها: برخي از افراد اصولاً دوست نداشتند از مشهد دو تيم در ليگ برتر حضور داشته باشد، البته منظور ما اصلاً برخي مجريان شبکه سه نيستند! با سقوط پيام ديگر اين دغدغه دوستان به اتمام رسيده و مي توانند دغدغه هاي مهمتري را - همچون حضور نداشتن حتي يک تيم از مشهد در ليگ برتر - در ذهن خود بگنجانند!
9 - بالا رفتن کارايي مسؤولان: مسؤولان مشهدي از ابتداي ليگ،تمام وقت خود را صرف حمايت از پيام نمودند که اين امر منجر شد که وقت و انرژي کافي براي انجام وظايف اصلي خود و ايضاً حل مشکلات مردم را نداشته باشند، حتي شنيده مي شود تأخير در افتتاح پروژه قطار شهري هم تقصير تيم پيام بوده است، با سقوط تيم پيام مسؤولان مي توانند با خيال راحت کارهاي اصلي خود را انجام دهند! 10 - رسيدن به يک نتيجه مهم در زندگي: هيأت مديره و مديريت باشگاه پيام و ايضاً تماشاگران اين تيم پي بردند که درست است که شايد بتوان شانسي به ليگ برتر صعود کرد، اما ماندن در ليگ برتر به صورت شانسي امکان پذير نيست.

هیچ نظری موجود نیست: