۱۳۸۷ شهریور ۲۸, پنجشنبه

شکست خانگی برابر پرسپولیس/ یاد بحرین بخیر


دیدار پیام و پرسپولیس با استقبال پرشور تماشاگران برگزار شد، در این دیدار بازیکنان پیام در بسیاری از دقایق حاکم میدان بودند و موقعیت های عالی روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند ولی در پایان با شکست مواجه شدند.

چند نکته:

1- اگر از دیدار با پاس همدان صرف نظر کنیم در تمامی بازی ها گل به ثمر رساندیم و حداقل هم یک بار تیر دروازه حریف رو به لرزه در آورده ایم.

2- تماشاگران تقریبا پیش از پایان نیمه اول ورزشگاه را پر کردند.

3- هواداران پرسپولیس در این دیدار دو برابر هواداران پیام بود.

4- تمرین روز قبل از بازی در مشهد با اعتصاب و اعتراض بازیکنان به علت عدم پرداخت مطالباتشان همراه بود که با صحبت های انجام شده توسط سردار شاکری مالک عمده سهام باشگاه با یک نرمش سبک 20 دقیقه ای به پایان رسید.5- مشکل اصلی پیام در این روزها همان مسئله مالی است که بی انگیزگی را در تمامی ارکان باشگاه دمیده، نتیجه این که

الف) تمرینات پیام نصفه و نیمه برگزار می شود.

ب) در قسمت های اداری هم به شدت کارها لنگ می زند. بلیت بازی به قدری بد توزیع شد که حتی اعتراض خداداد رو هم به همراه داشت یعنی به سرمربی و بازیکنان هم به تعداد کافی بلیت اختصاص داده نشد. در صورتی که با یک نامه نگاری به موقع این مشکل قابل حل بود.ج) از اون جا که فاصله ورزشگاه ثامن تا شهر زیاد است و برای اینکه از ابتدای بازی شاهد حضور تماشاگران باشیم به راحتی می شد درخواست تاخیر بازی را کرد و به نتیجه رسید چنانکه پگاه و استقلال و ابومسلم به خواست خود رسیده اند ولی پیام نه!

د) حضور قابل ملاحظه علاقه مندان پیام امیدها رو برای دیدارهای آینده روشن می کنه که نیاز به هماهنگی های بهتر در قسمت اداری دارد امید که انگیزه سریعتر به کادر اداری باشگاه برگردد تا همیشه بعد از دیدارها در حسرت کارهایی که می شد انجام داد و نکردیم نباشیم.

ه) با نگاه به تیم های باشگاهی و ملی کشورهای عربی باید توجه کنیم که مسئولان فوتبال و باشگاه تمام تلاش خود را جهت حضور تماشاگران که از مهمترین ارکان دیدارهای فوتبال هستند به اجرا می گذارند اما در تیم ما نه تبلیغات بازی در سطح شهر به چشم می آمد، نه مشوق هایی برای تماشاگران در نظر گرفته می شود نه سازماندهی مناسبی برای هواداران داریم نه ...(نکته اینکه قبل از دیدار خرید پرچم پرسپولیس به راحتی و در خارج از ورزشگاه مقدور بود اما پرچم پیام حکم کیمیا رو داشت) توجه کنید که فروش پرچم یک اقدام درآمدزا برای فروشنده است که برای باشگاه دیگه هزینه ای نداره فقط برنامه ریزی می خواهد.

و) رسیدن به ورزشگاه واقعا سخت بود تقریبا هیچ فکری برای آوردن تماشاگران به ورزشگاه نشده بود صحنه هایی که از سه راه شاندیز و طرقبه به بعد در طول مسیر دیده میشد و خیل مشتاقان که در پی یک وسیله برای رسیدن به ورزشگاه سرگردان بودند، واقعا عذاب آور بود، هر چند که ما این کمبودها رو باز هم به حساب قسمت اداری و مدیریتی باشگاه می نویسیم اما واقعا از بی برنامگی، بی مهری، بی مسئولیتی و بی لیاقتی مسئولان شهری در این مورد هم نباید گذشت.

ز) حالا حساب کنید که خودتون رو به مجموعه ثامن رسوندید و از قبل به فکر بودید و بلیت هم تهیه کرده اید و تنها مونده ورود به سکوهای ورزشگاه، با معضلی روبرو می شوید که دیگه راهی نداره جز حسرت خوردن، اون مسئولین شهری که تا حالا ازشون نام بردیم ربطی به نیروی محترم انتظامی نداشت ولی از این جا به بعد با نیروی انتظامی طرف هستید افرادی با لباس های کاملا ایمن، تن پوش های پلیس ضد شورش و باتوم به دست، مسئول نظم. اما هر چه بی نظمی می بینید رو می تونید مستقیما به ایشان نسبت دهید تنها یک در ورودی برای هر یک از قسمت های چهارگانه باز است با تعداد محدود (4 یا 5 نفر)مامور مسئول گشتن تماشاگران، استقبال هم همان طور که انتظار می رفت بسیار خوب بود پس یک صف شاهدید به طول حداقل چهارصد انسان که به راحتی اجازه بی نظمی و جا زدن رو به تماشاگران می دهد حالا این که چرا فقط یک در باز است و ... بماند واقعا عملکرد ضعیفی داشتند یعنی از بیست نمره پاسی رو با اکراه باید بهشون داد اون هم به خاطر این که تماشاچیان در روند بازی اخلال ایجاد نکردند. البته شاید دیر وقت بودن بازی هم تاثیر به سزایی در این بی نظمی ها داشت اما ما انتظار بسیاری بیشتری داریم.

ح) خروج از پارکینگ ورزشگاه هم وااااااااااااااااااای افتضاح، حرفی نزنیم بهتره که فقط دو ساعت نیم خروج از پارکینگ و رسیدن به جاده شاندیز طول کشید باورتون می شه. (لطفا نگید که خوب ماشین ها زیاد بوده و ترافیک هم طبیعی اگر از کسانی که اومدن بپرسین متوجه می شین که به راحتی می شد این زمان رو حداقل به نصف کاهش داد.گزارش بازی:
پيام مشهد ۱ - پرسپوليس۲ گل ها: اشپیتیم آرفى (دقيقه ۴۵) براى پيام و عليرضا نيكبخت (دقيقه ۱۱) و كريم باقرى (دقيقه ۵۵) براى پرسپوليس
داور: يدالله جهانبازى
كمك ها: اسماعيل صفيرى و عليرضا يزدانى
اخطار: محسن ارزانى (پيام) و مهدى واعظى و عليرضا نيكبخت (پرسپوليس)
تماشاگر: حدود ۴۰ هزار نفر
ورزشگاه: ثامن مشهد
پيام مشهد
سيروس سنگچولى (۸)، مهدى هاشمى نسب (۱۰)، محسن ارزانى (۷)، عليرضا جليلى (۱۱)، محمد سهيمى (۱۶)، مرتضى برگى زر (۱۰)، محسن زاهدى (۱۲) از دقيقه ۷۷ محمدحسن رجب زاده، اشپیتیم آرفى (۱۸)، ابراهيم شكورى (۱۱) از دقيقه ۴۳ عليرضا بيك زاويه (۱۳)، سجاد اميدى (۱۵) از دقيقه ۷۴ رضا حقيقى و ديگو ماكسيمو (۱۰)
سرمربى: خداداد عزيزى (۱۲)
پرسپوليس
مهدى واعظى (۱۸)، عليرضا نيكبخت (۱۶)، سپهر حيدرى (۱۵)، فرانك آتسو (۱۲)، عليرضا محمد (۱۶) از دقيقه ۷۲ نبى الله باقرى ها، مجتبى شيرى (۱۶)، كريم باقرى (۱۸)، پژمان نورى (۱۴)، محمد منصورى فهيم (۱۶) از دقيقه ۴۶ مازيار زارع (۱۳)، ايوان پترويچ (۱۳) و هادى نوروزى (۱۲) از دقيقه ۸۲ حميدرضا على عسگرى
سرمربى: افشين قطبى (۱۶)
شرح گل ها
گل اول پرسپوليس (دقيقه ۱۱): ضربه سر كريم باقرى پشت محوطه جريمه پيام عليرضا نيكبخت را در يك موقعيت تك به تك قرار داد تا او با ضربه اى نرم و زمينى توپ را از ميان پاهاى سيروس سنگچولى به گل تبديل كند.
گل پيام (دقيقه ۴۵): سانتر ديدنى مرتضى برگى زر از سمت چپ روى پاى راست اشپیتیم آرفى فرود آمد تا او با يك ضربه سركش و محكم دروازه پرسپوليس را بگشايد.
گل دوم پرسپوليس (دقيقه ۵۵): پاس زيبا و تودر عليرضا نيكبخت به كريم باقرى رسيد كه اين بازيكن با يك شليك سنگين پاى چپ دروازه پيام را فرو ريخت.
لحظات حساس
دقيقه :۱۰ ضربه كاشته مرتضى برگى زر را مهدى واعظى از زير تير دروازه به بيرون كشيد.
دقيقه :۲۶ سانتر هادى نوروزى روى دروازه پيام به عليرضا نيكبخت رسيد اما پرچم كمك داور به نشانه آفسايد مانع از گلزنى مهاجم پرسپوليس شد.
دقيقه :۳۱ فرار تند و تيز محمد سهيمى از سمت راست يك موقعيت خطرناك را نصيب پيامى ها كرد اما شوت محكم سهيمى را واعظى دفع كرد. در برگشت نيز شوت اشپیتیم آرفى به مدافعان پرسپوليس برخورد كرد و توپ دور شد.
دقيقه :۳۹ پاس عرضى پژمان نورى در محوطه جريمه به نيكبخت رسيد اما ضربه آرام و بى دقت نيكبخت در دستان سنگچولى قرار گرفت.
دقيقه :۴۴ محمد منصورى در سمت چپ دفاع پيام صاحب توپ شد و به سمت دروازه اين تيم شوت كرد اما در بين راه هادى نوروزى خود را پرتاب كرد تا توپ را به گل تبديل كند كه به اين توپ نرسيد تا به اوت تبديل شود.
دقيقه۲+:۴۵ شوت محمد سهيمى را محمد واعظى از زير تير افقى دروازه به بيرون كشيد.
دقيقه :۴۶ ارسال خطرناك سهيمى از سمت راست با تاثيرگذارى آتسو به تير عمودى دروازه پرسپوليس برخورد كرد و در بازگشت توپ شليك مرتضى برگى زر را مهدى واعظى دفع كرد.
دقيقه :۴۹ يك بار ديگر محمد سهيمى از سمت راست شليكى در زاويه بسته به سمت دروازه پرسپوليس داشت كه باز هم واعظى توپ را در آغوش گرفت.
دقيقه :۵۹ شوت سنگين باقرى را سيروس سنگچولى با يك واكنش سريع از مقابل دروازه دور كرد.
دقيقه :۶۴ شوت كم جان مرتضى برگى زر را مهدى واعظى به آرامى مهار كرد.
دقيقه :۶۹ ضربه كاشته محكم و فنى كريم باقرى با كمترين اختلاف و با دخالت سنگچولى به كرنر رفت.
دقيقه ۳+:۹۰ فرار سريع مهاجمان پرسپوليسى با سانتر نيكبخت به روى دروازه خطرناك تر شد اما ضربه سر كريم باقرى روى سر مدافع پيام هيچ حاصلى براى پرسپوليسى ها نداشت.
شرح بازى
در نيمه اول پيام با استفاده از امتياز ميزبانى حملات خود را روى دروازه پرسپوليس آغاز كرد و چند موقعيت خطرناك ساخت اما اين پرسپوليس بود كه از تيزهوشى مهاجمان خود به گل رسيد. پس از اين گل كار كمى افت كرد و ۲ تيم به بازى هوايى و پاس هاى بلند روى آوردند و معدود حملاتى را نيز روى دروازه يكديگر داشتند اما در دقايق پايانى نيمه اول پيامى ها به يكباره حملات سهمگين خود را روى دروازه پرسپوليس آغاز كردند و موفق شدند با يك شليك سنگين به گل مساوى دست يابند. نيمه دوم نيز با برترى محسوس پيام آغاز شد كه اگر اين تيم كمى خوش شانسى مى آورد در همان دقايق به گل برترى نيز دست مى يافت اما چنين نشد تا پرسپوليس در اولين حمله خطرناك خود در اين نيمه به گل برسد. از اين پس بازى بسيار ديدنى و زيبا شد چنانكه هر تيمى در ميانه ميدان توپ از دست مى داد در واقع يك ضدحمله را به حريف خود عطا نموده بود. پيام فشار بيشترى بر پرسپوليس وارد آورد اما بى تجربگى تنها عاملى بود كه نمى گذاشت آنها صاحب گل هاى بيشترى شوند. به هر حال پرسپوليس پيروز اين ميدان شد زيرا ستاره هايى قيمتى داشت كه به خصوص در نيمه دوم حرفه اى عمل كردند و به حريف جوان اما دونده شان موقعيت زيادى ندادند. وقت كشى هاى گاه و بيگاه پرسپوليس و توقف هاى طولانى بازى نكته منفى كار سرخپوشان بود هر چند به كسب نتيجه پيروزى در اين ديدار مى ارزيد.

۳ نظر:

محمد گفت...

با همه نظرات موافقم
علی الخصوص با پرچم

من خودم اومدم استادیوم اما هر چی گشتم یکدونه هم پرچم برا خریدن پیدا نکردم

ضمن اینکه خیلی از اونایی که قاطی پرسپولیسیا نشسته بودند پیامی بودند ولی چون قسمت سمت چپ جایگاه نضمی نداشت همه قاطی نشسته بودند ولی پرسپولیسیا پرچم داشتند و همه فکر میکردند اینا همه پرسپولیسی اند

به هرحال بازی بدی نبود و امیدوارکننده

من جای لیدرای پیام واستاده بودم دیدم اینا با خودشون هم درگیرند

بهنام گفت...

پیام از نصف تیمای لیگ برتری طرفدارای بیشتری داره

اون زمان که برای بازیهای پیام استادیوم پیر تختی پر میشد تیمایی مثه سپاهان و برق شیراز و... 100 تا هوادار هم نداشتند ضمن اینکه تیمایی مثه فولاد خوزستان و مس کرمان و ذوب آهن اصفهان حتی بوجود هم نیامده بودند و در اون زمان بود که پیام بهترین تیم شهرستانی لیگ شد

کسایی که از حضور هوادارای پیام در بازی پیام مقابل پرسپولیس انتقاد میکنند لابد تا حالا بازیهای استقلال و پرسپولیس در شهرهای شیراز و اصفهان و حتی سابقا رشت رو ندیدند چون اونجا وضع خیلی بدتره و تقریبا اکثر تماشاچیا طرفدار تیمای تهرانی اند طوری که صدای غلام پیروانی دراومد که تیم فجر در شهر خودش غریبه

ضمنا پیام اولین سالیه که به لیگ برتر اومده و ثانیا تا الان نتیجه نگرفته و تیمی که نتیجه بگیره خودبخود تماشاچی جذب میشه مثلا شما تا حالا دیده بودید برا بازی برق شیراز بیشتر از 100نفر بیاد استادیوم ولی این فصل چون تا الان خوب نتیجه گرفته هواداراش بیشتر شدن

این عوامل باضافه بعد مسافت ثامن تا شهر و نبود وسیله نقلیه مانع حضور هوادارای پیام شده

والا پیام هوادارای قدیمی داره که شدیدا تعصبی اند و در سالهای 73 تا 76 که پیام تیم اول مشهد بود همواره استادیوم تختی حتی برای بازیهای غیر مهم هم پر بود

در ضمن در بازی با پرسپولیس هم بیش از 15 هزار نفر از تماشاچیا هوادار پیام بودند ولی چون پرسپولیسیا پرچم داشتند بیشتر تو چشم بودند ,
من خودم هرچه گشتم پرچم پیام رو پیدا نکردم که نکردم و نایاب بود

و برای پی بردن به حساسیت و تعصب مردم خراسان به تیماشون کافیه یه نیگا به ستون حرف مردم روزنامه خراسان بندازید که هر روز مملو از پیام های مردمی که خواهان حمایت و درج اخبار ابومسلم و وپیام هستند

محمد گفت...

دیشب نود بازی پیام وصبا رو دیدم

پیام واقعا مستحق برد بود

یک تیر دروازه و چند موقعیت صددرصد

حیف شد