۱۳۸۷ شهریور ۴, دوشنبه

اولین امتیاز لیگ برتری

بالاخره نخستین امتیاز در لیگ برتر در رشت دشت شد.
پیام تو بازی تقریبا سر بود و از دقیقه 55 که خطا کردن و هم پنالتی شد و هم دفاع اون ها اخراج شد باز هم شانس داشتیم که نشد ببریم.
بالاخره تیم های ذوالفقارنسب اگه نتونن خوب دفاع کنن که دیگه هیچی.
خداداد هم که اخراج شد و بازی بعدی هم رو نیمکت نیست.
من سرماخوردگی شدیدی داشتم و متاسفانه نتونستم برم رشت.
حالا ببینیم جمعه استقلال اهواز رو تو مشهد می بریم و اولین سه امتیاز رو می گیریم یا نه.
اهوازی ها هم بازی با ابومسلم نشون دادن رو زمین و تو عمق دفاع خوب فشار میارن ولی این پیام نشون داد که می تونه امتیاز بگیره.


گزارش بازی
پگاه گيلان يك- پيام مشهد يك

گل: افشين چاوشى (دقيقه ۱۳)براى پگاه
مهدى هاشمى نسب (دقيقه ۵۵- پنالتى) براى پيام
داور: منصور نورى كمك ها: حسين عباسى و مصطفى فراهانی
اخطار: عشورى زاد، نورى و مختارى (پگاه)
محمد سهيمى و رجب زاده (پيام)
اخراج: دراگسوويچ (دقيقه ۵۵- پگاه)
خداداد عزيزى (دقيقه ۶۰- پيام)
تماشاگر: ۳ هزار نفر
ورزشگاه: سردار جنگل
پگاه:على نظر محمدى (۱۷)، ويليام (۱۲)، مهدى نورى(۱۲)، افشين چاوشى (۱۷) از دقيقه ۶۰ رضا نيك نظر (۱۴)، محمدرضا مهدوى (۱۰) از دقيقه ۶۹ بهنام افشه، على عشورى زاد (۱۴)، اميرحسين يوسفى (۱۶)، آدريانو آلوز (۹)، حسين ابراهيمى (۱۰) از دقيقه ۸۰ مهدى آقازاده، محمد مختارى (۱۳) و ايوان دراگسوويچ (۱۰)
سرمربى: بيژن ذوالفقار نسب (۱۵)
پيام مشهد سيروس سنگچولى (۱۶)، مهدى هاشمى نسب (۱۸)، محسن ارزانى (۱۳)، عليرضا جليلى (۱۱)، محمد مطورى (۱۴) ، سجاد اميدى (۱۵)، محمد سهيمى (۱۳)، مرتضى برگى زر (۱۸) از دقيقه ۸۱ روح الله سلطانى، ماكچيچ (۱۵)، آرفى (۱۶) و محسن زاهدى (۱۰) از دقيقه ۶۲ محمد حسين رجب زاده
سرمربى: خداداد عزيزى (۱۶)
شرح گل ها
گل پگاه:روى پاس مهدوى از جناح چپ، مهدى نورى به هوا بلند شد و ضربه سرى به توپ نواخت. توپ در ادامه و در تير ۲ به افشين چاوشى رسيد و اين مهاجم بدون معطلى و از زاويه بسته دروازه پيام مشهد را گشود تا پگاه يك بر صفر پيش بيفتد.
گل پيام:دراگسوويچ يك پاس به عقب اشتباه داد. روى همين اشتباه، مرتضى برگى زر با تيز چنگى توپ را ربود و در شرايط تك به تك با دروازه بان پگاه قرار گرفت. دراگسوويچ براى جبران اشتباه خود دچار اشتباه ديگرى شد و با تكل، يار پيام را سرنگون كرد. داور هم ضمن دادن يك كارت قرمز به اين بازيكن پگاه، نقطه پنالتى را نشان داد. هاشمى نسب هم توپ را در جهت عكس حركت نظر محمدى، وارد دروازه تيم ميزبان كرد و نتيجه بازى را به تساوى كشاند.
لحظات حساس
دقيقه :۱۲ عشورى زاد با پاس خوب خود، توپ را به چاوشى رساند. شوت خطرناك افشين دروازه پيام را براى اولين بار تهديد كرد. دقيقه :۲۵ برگى زر توپ را پشت مدافعان پگاه به آرفى رساند. اين مهاجم هم با ضربه اى سنگين توپ خود را به تير افقى پگاه كوبيد.
دقيقه :۳۵ سجاد اميدى توپ را در محوطه جريمه پگاه به مرتضى برگى زر رساند. اين بازيكن با ضربه سريع، تير عمودى دروازه تيم ميزبان را به لرزه انداخت.
دقيقه :۴۰ زاهدى از جناح راست توپ را به محوطه جريمه پگاه فرستاد. مرتضى برگى زر هم اين توپ را براى دومين بار به تير عمودى دروازه على نظر محمدى كوبيد.
دقيقه :۴۵ اميرحسين يوسفى توپ كاشته خود را از فاصله ۲۵ مترى جناح راست دروازه پيام به تير افقى تيم ميهمان كوبيد تا يكى از خطرهاى مشابه تيم پيام را جبران كرده باشد.
دقيقه :۶۰ با شوت محمد سهيمى، على نظر محمدى به زحمت افتاد. دروازه بان پگاه براى دفع توپ شليك شده توسط بازيكن پيام بد جورى به زحمت افتاد.
دقيقه :۹۰ يوسفى با يك پاس عالى، آقازاده را در ۶ قدمى دروازه پيام صاحب توپ كرد اما او قدر اين موقعيت را ندانست و توپ را به پاهاى سنگچولى كوبيد.
شرح بازى
بازى در شروع چنگى به دل نمى زد با اين حال پگاه با چند حمله كه شوت چاوشى يكى از آنها بود برترى را از آن خود كرد اما پس از آن فشار حملات تيم خداداد بيشتر شد اما در اين ميان تيمى كه به گل برترى دست يافت، پگاه گيلان بود.بعد از اين اتفاق پيامى ها به آب و آتش زدند كه حاصل آن ۲ بار لرزيدن تير دروازه پگاه ميزبان بود. اين پگاه در دقايق پايانى نيمه اول جريان بازى را به تعادل كشاند و توانست پيام را تا حدودى به عقب براند. در نيمه دوم، تيم خداداد بهتر ظاهر شد و توانست در همان ۱۰ دقيقه اول جبران مافات كند. بعد از گل پيام، خداداد دستور به حفظ نتيجه داد و همين امر باعث شد تا پگاه جلو بكشد اين تيم در اواخر نيمه دوم چند موقعيت خوب به دست آورد كه به خاطر بى دقتى مهاجمانش كارى از پيش نبرد و بازى با همان نتيجه يك بر يك به پايان رسيد.

۱ نظر:

محمد گفت...

دیشب نود ساعت 30/2 نوبت به بازی ابومسلم رسید
کارشناس داوری نصیرزاده با قاطعیت اعلام کرد که پنالتی استقلال اهواز نادرست بوده و خطا بیرون محوطه بوده
ضمن اینکه داور یک پنالتی آشکار برای ابومسلم نگرفته(صحنه برخورد توپ بدست مدافع استقلال اهواز که نصیرزاده گفت هند عمد بوده)

تازه بعد از اون نزدیک 3 بامداد نوبت به بازی جنجالی و پر حاشیه پیام رسید تا بیش از پیش حسرت موقعیت های از دست رفته پیام رو بخوریم و البته اشتباهات غیر قابل بخشش داوری رو